15 Ekim 2012 Pazartesi

And the winner is..... Me! & Galaxy Nails


Merhaba!! Romwe'nin facebook sayfasında bir çekiliş yapılmıştı, Ağustos ayı boyunca her gün 20 kişiye bu taytlardan verdiler, ben de kazandım. Aslında geleli epey oldu taytım ama anca yazıyorum. Gelir gelmez de giydim kendisini, pek  de sevdim. 

Hello! There was a giveaway on the Facebook page of Romwe. They gave these leggings away to 20 people everyday during the month of August. And I won one! It came a long time ago, but I've just had the time to write a post about it. I wore it as soon as I got the package, I really love it. 
Üstüne böyle upuzun bir tunik giydim, çünkü tayt biraz çorap gibi duruyor ve üst kısmı biraz iç gösteriyor ne yazık ki. Bunu şortla giyen blogger'lar da var, havalar biraz soğusun öyle de giymeyi planlıyorum, sizle de paylaşırım. Ama bu taytı giymişken benim için olmazsa olmaz bir şey vardı; galaksi manikür!! Youtube'da tonla video var nasıl yapıldığını anlatan, o yüzden anlatma gereği duymadım ama isteyen olursa bir tutorial hazırlarım. Taytla da galaksi manikürümle de fazlasıyla eğlendim!!!I wore a really long top on it, because the leggings look kinda like tights and the top part of them are kinda sheer, unfortunately. Some bloggers wore these with shorts. I am planning to do so as soon as the weather gets colder, and share it. However, there was one must-do with these leggings; to wear them with a galaxy mani. There are tons of videos on youtube explaining how to do a galaxy mani, therefore I didn't find it necessary to explain it to you, but if any one of you requests I can make a tutorial. I had lots of fun wearing the leggings and with the galaxy nails!!!
Galaksi tırnaklar için kullandığım ojeler ise:

Here are the nail polish I used for this manicure: 

Essence 43 Where's the party?
She nail sugar 503
Gabrini multivitamin M109
Verita 05Öpüldünüz!!

Lots of kisses!!

2 yorum:

 1. Süperler süpeeeer !! Güle güle giy taytını,ne şanslısın :D Ben de galaksi t-shirt aldım bugün,bayılıyorum bu desene ,sanırım renklerinden dolayı da hehehh ..

  YanıtlaSil
 2. Hello dear!
  i did not know your blog, it's great!
  you have a new follower, follow me back?

  algopasaconmeryblog.blogspot.com

  YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails