20 Ekim 2011 Perşembe

Alterra Deo-Balsam


Doğal, ekolojik testlerden geçmiş, uygun fiyatlı (5 tl falandı sanırım) aluminyum klorohidrat içermeyen ( bazıları bu içeriğin zararlı olduğunu söylüyor fakat cosmeticdatabse'de 10 üzerinden 4 bu içeriğin risk derecesi : http://www.ewg.org/skindeep/ingredient/700313/ALUMINUM_CHLOROHYDRATE/# ) bir deo roll on arıyorsanız Rossman'a gidin alın bir deneyin derim. Ben memnun kaldım kendisinden, çok efor sarfedip terleyeceğim zamanlar, ya da uzun süre dışarıda kalacaksam falan kullanmıyorum açıkçası, o sıralarda normal deodorantımı sıkıyorum. Hani bu dediğim durumlarda ne kadar işe yarar bilmiyorum, riske atmak da istemedim açıkçası, ki bu durumlarda normal deo roll-on'ların bile çoğu zaman yetersiz kaldığını gördüm. Ama kullandığım hiçbir zaman da pişman etmedi beni sağolsun alterra'nın roll-on'u. kokusu benim hoşuma gidiyor, herkes sever mi bilmiyorum, hafif naneli gibi doğal bir kokusu var, ve sürdüğünüzde hoş bir temizlik hissi veriyor. Aynı zamanda "vegan" yani hayvansal madde içermeyen bir ürün.

If you're looking for an inexpensive (must be 2-3 euros) deo roll-on with natural, eco-tested ingredients and without aluminum chlorohydrate ( this ingredient is said to be hazardous by some, but on cosmetic database it has a hazard ranking of 4/10 http://www.ewg.org/skindeep/ingredient/700313/ALUMINUM_CHLOROHYDRATE/# ), then you should pay a visit to Rossman (a drugstore from Germany). I'm using it for the times when i won't sweat a lot, like when i'm at home for all day, and i'm quite content with its performance, i haven't tried to wear it for the tough times when i'd sweat a lot, i couldn't risk it because from my past experience i've learnt that roll-ons don't work much for me when i perspire a lot. I like the smell of this deo, it has a nice natural, a bit minty smell, you feel refreshed soon as you apply it. And i almost forgot; it's also vegan.

içerik listesiyse şöyle :
the ingredient list:


4 yorum:

 1. Alterra ürünlere 20% ucuzluk vardi dün gördüm almanyada, ama bir tuhaf kokuyordu, dogal oldugu icin bana cok garip geliyor kokulari : ) Yoksa bir tonik alacaktim bu markadan, kokusu durdurdu.
  Ama bu deo´yu hic koklamadim, nane kokusunu severim aslinda : )

  YanıtlaSil
 2. alterra tonik ne kullandım ne de kokladım o yüzden bi şey diyemeyeceğim :) yani genelde kullandığım hiçbir doğal ürünün kokusundan rahatsız olmadım ama şansıma iyi kokanlarından almış da olabilirim :) bunu da koklamadan almıştım, zaten öyle aşırı bir kokusu yok bence, bunu kullanıp ardından normal parfümümü sıktığımda zaten bana pek gelmiyor kokusu ;)

  YanıtlaSil
 3. Kullandığınızda giysilerde leke bırakıyor mu acaba?

  YanıtlaSil
 4. ben genelde ev içinde, ev kıyafetlerimle kullandım, pek sorun yaşamadım, normal deodorantla dönüşümlü kullanıyorum. Henüz bir leke görmedim, ama bence kıyafete, kumaşa göre de değişen bir durum bu, en azından benim için öyle, o yüzden çok kesin de konuşmak istemiyorum.

  YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails