29 Kasım 2012 Perşembe

NOTD- Gradient Glitter Nails!


NOTD- Alix Avien 244


Alix Avien'den sonbahara yakışan güzel bir renk. İlk katı çok az renk verse de iki katta yeterli opaklık sağlıyor, ama çok kolay kurumuyor. Yine de sürümü oldukça kolay. Alix Avien ojelerin yapısını baya seviyorum ben. Renk tamı tamına fotoğraftaki gibi değil ne yazık ki, içinde morluk bulunan tonlarda zorlanıyor fotoğraf makineleri malum. Öptüm hepiniziii :) 

A beautiful fall colour from Alix Avien. The first coat is too sheer, but with the second coat you get an opaque appearance. It doesn't dry that easily and quickly. Yet, its application is quite easy. I do like the consistency of Alix Avien nail polishes. Unfortunately I couldn't capture the colour that correctly, as you all know the cameras have hard time capturing the tones that have a purple hue in it. xoxo !! :) 24 Kasım 2012 Cumartesi

NOTD- Catherine Arley Holografik Simli - 222 (Nail polish with holographic glitters)


Evet, bu Catherine Arley'nin meşhur holografiklerinden değil ne yazık ki, ama içinde holografik simleri olan, şişesinde de holografik görünen nude tonlarda simli bir oje. Özel gecelerde çok hoş oluyor bence. Mezuniyet kıyafetim de bu tonlardaydı, onla çok güzel olmuştu mesela.

Yes, this is not one of those famous holographic nail polishes of Catherine Arley. Its a nude-toned glittery nail polish, which looks quite holographic in the bottle and which contains holographic glitters. I think it looks quite good for special events like, prom or weddings! My prom dress was in a colour close to this, and they looked really well together!


22 Kasım 2012 Perşembe

Bugün hiçbir şey almama günü! - Buy nothing day!


Bugün satın almama günü! Hadi siz de katılın, bugün bir şey almayalım! Bir gün de olsa tüketmeyelim! Hatta oturup kendimiz yapalım! 


Gün hakkında ayrıntılı bilgi için: http://tr.wikipedia.org/wiki/Sat%C4%B1n_Almama_G%C3%BCn%C3%BC

Today is buy nothing day! Let's join me, and not buy anything! let's not consume, even only for a day! let's do them ourselves! 

For detailed information about the day: http://en.wikipedia.org/wiki/Buy_Nothing_Day 


Bu aralar neleri sevdim... What i've been loving...


Paylaşmak istediğim o kadar çok şey var ki! En iyisi dedim hepsini oturup bir yazıya toplamak!

Bakalım bu aralar neler sevgimi kazanmış! :)

There are lots of things I'd like to share! I thought it would be best to combine all of them in a post!

Let's see what I've been loving recently!


Yeni bir keşif: indirimlr.com

Çoğu indirim sitesini neredeyse ilk çıktığı günden beri takip ediyorum. Sırf en sevdiklerime bile bakmak günde en az bir saatimi alıyor! indirimlr.com bunların hepsini bir araya toplamış, kategorilere falan da bölmüş, işimizi kolaylaştırmış! Bu aralar tüm fırsat sitelerini buradan takip ediyorum. Sanırım, sık takip ettiğim indirim sitelerinden 1v1y.com yok ama içinde, ya da ben yeni olduğum için bulamadım. Ben bir bakın derim, hele de benim gibi, zamansızlıktan bu sitelere bakamamaya başladıysanız... Ha bir de facebook sayfalarını aşırı sevdim! fırsat sitesi falan takip etmeyi geçtim, sırf eğlenmek için takip ediyorum facebook sayfalarını! linki ise: http://www.facebook.com/Indirimlr 
bu da twitter linki: https://twitter.com/IndirimlrGivenchy Fold Over Knee Boots!!!

Sevmeyeni var mıdır bilmiyorum! Ömür boyu ihtiyacım olan çizmelerin hepsinin fiyatını toplasanız bunun fiyatı kadar eder mi onu da bilmiyorum. Sadece sevmekle yetiniyorum :)

Don't know if there is anyone who don't like these. I also don't know if the total price of the boots that I'll need my whole life would be even close to the price of these! But, I only love these!!


19 Kasım 2012 Pazartesi

NOTD- Golden Rose 07& Essence 01 Evil Queen


Rossmann Alış-verişi postumdaki essence ojeyi sonunda  bugün sürdüm, çok da sevdim. Diğer renk ise golden rose'un 07 numaralı rengi, bir 4 kat falan sürmüşümdür bu opaklığı yakalamak için. Morumsu eflatunumsu renklere daha çok yakışır sanki bu ama böyle de sevdim ben.

I finally used the nail polish in the Rossmann Haul post  and I really liked it. The other colour is Golden Rose 07, I had to apply 4 coats to get this look, as it's too sheer. Evil Queen would have looked a lot better on a purplish colour, but I also liked it this way. 

17 Kasım 2012 Cumartesi

A DIY Inspiration?


Açıkçası bilmiyorum nereden bu güzel jean! DIY yapılabilir mi peki? pek sanmıyorum, azmeden yapar elbet . Ha bir de giyilir mi? Böyle incecik bacaklara sahipseniz ve basen falan da pek yoksa neden olmasın? 

Don't know where to find these jeans! Can we DIY it? Don't think so, maybe with lots of effort and patience... Is it wearable? well, if you have thin legs and not so wide hips, why not? 


xoxo

10 Kasım 2012 Cumartesi

Rossmann Alışverişi- Rossmann Haul


Merhaba hepinize!!
Bu alışvverişi yapalı biraz oldu aslında. Essence- snow white koleksiyonu hala duruyor mudur bilmiyorum o yüzden. Şu solda gördüğünüz alterra'nın renkli nemlendiricisi oluyor. Dediğim gibi alışveriş biraz eski, o nedenle kullandım ben bunu. Ama ne yazık ki, ne zaman kullansam ertesi birkaç gün boyunca sivilce sorunu yaşadım. Halbuki çok övülmüş, çok sevilmişti. Ben de sevdim cildimde bıraktığı hissi ve görüntüyü ama işte...  Aslında iyi bir ürün Öko-test sonuçları gördüğünüz gibi çok iyi. Ama cildim kuru olmasına rağmen bana iyi gelmedi pek ne yazık ki, benim cildime iyi gelmeyen bir şeyler var içinde sanırım. Belki kışın iyice soğuk havalarda kullanabilirim. Fiyatı oldukça uygun zaten, hani denemeye değebilir bence 12-13 tl civarındaydı.  Essence ojeyi kısa zaman içinde kullanıp burada paylaşacağım. Snow white  törpüyü de pek sevdim, arkasında da pamuk prenses var :) Şimdilik bu kadar... Yorumlarınızı bekliyorum, öpüldünüz!

Hi everyone!!
It's been a while since I bought these. I don't know if Snow White collection of essence is still sold. 
So, what you see on the left is the tinted moisturiser of Alterra. As I made this haul a while ago, I had the chance to use it. However, whenever I used it, I had pimples on my skin the next day! Many people made really good comments on this product. I also liked the feeling and the look of it on my skin. As you can see its öko-test results are very good. But it really didn't work well for my skin, even if i've got a dry skin, I guess there's something in it that kinda irritates my skin. Maybe I can try to use it again on really cold winter days, when my skin gets really dry. Its quite inexpensive, so it might be worth giving it a try. It costs about 6 euros. 

I'll swatch the essence nail polish as soon as I can. I liked the snow white nail file a lot. At the back of the file, there's Snow White :) That's all for now.. I'm waiting for your comments. xoxo!

8 Kasım 2012 Perşembe

NOTD- Faux Minx Silver Nail Stickers& Golden Rose Matte Velvet


Minx'in şu meşhur altın rengi ve gümüş rengi manikürlerini sevmeyen vardır tabii. Ama ben onlardan değilim! Hep çook beğendim ve denemek istedim bu manikürü. İzmir match cosmetics'te bu stickerları 7 tl'ye bulunca dayanamadım aldım. Ama sandığım kadar kolay değilmiş uygulaması. Gece bütün tırnaklarıma uygulayıp yattım. sabah kalktığımda toplam 6 tırnağımdaki stickerların kenarları kalkmış, korkunç bir görünüme kavuşmuştu. Fotoğtaftakinin de kenarı nispeten kalkık dikkat ederseniz. Bir de hava boşluğu bırakmadan uygulamak da oldukça zor. Gerçi ikinci elimde bunu başardım ben ama işte yine de sabaha sonuç fiyasko oldu benim için. Neyse böyle tek tırnağa falan arada yapa yapa öğrenirim belki, bir gün tekrar alır bu sefer tüm tırnaklarıma yaparım. Sizler ne düşünüyorsunuz minx'in bu gümüş-altın manikürleri hakkında? Yorumlarınızı bekliyorum! ;)

Öpüyorum sizleri!!

Of course there might be some who don't like the famous gold or silver manicures of Minx. But i'm not one of them! I've always liked them and wanted to give them a try. So when I found these look-alikes at İzmir match cosmetics, I bought them. But the application wasn't as easy as I thought. I applied them and slept, when I woke up in the morning the edges of 6 of them had lifted up. They looked kinda horrible! It's really difficult to apply these without getting air bubbles, though I kinda had gotten the hang of it after having done 5 nails. Maybe I'll be able to do these better by occassionally doing them on one nail or so. Then I'd buy one more of these and apply them on all of my nails!! 
So, what do you think about these gold-silver minx manicures? Do you love them or hate them? Just comment below! ;)

xoxo

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails