21 Eylül 2011 Çarşamba

NOTD Gabrini Elegant 397


Çok tatlı, pastel tonlarda bir pembe, sürümü kolay, tek katta oldukça opak ama ben yine de 2 kat sürdüm. önceki gabrini elegant ojem için yaptığım rahatsız edici koku yorumu bunun için de geçerli ne yazık ki, ama pencereyi açarak sürüp pek de solumamaya çalışırsanız bir problem kalmıyor. bu güzel, tek katta opak olan ve çabuk kuruyan renk için katlanılır :) gördüğünüz gibi dünkü manikürümdeki simli ojeyi silmedim, kıyamadım :) altından lacivert biraz belli olmuş ama gerçekte pek belli değil. 

A beautiful pastel pink, i applied two coats here, although it was quite opaque with one coat. It has kind of a chemical odeur, but if you vantilate the room and try not to breathe it in there's no problem. It dries really quickly so the odeur is gone in 1-2 minutes, or even less. I still haven't removed the glitters on the ring finger as i loved it and thought it would look good with this polish too. I know on the photo the navy blue nail polish underneath is visible, but in real life it's not that apparent. 

19 Eylül 2011 Pazartesi

NOTD Rimmel London Blue My Mind + Golden Rose 288


Mora çalan bir lacivert, uzun zamandır böyle bir renk arıyordum, arkadaşımın elinde görüp rimmel'den olduğunu öğrenince bir de üstüne o gün Kentpark'a gidince Watsons'a gidip aldım bunu. 60 saniyede kuruyor kurumasına da sakın yine de bir iş yapmaya kalkmayın ellerinizle 60 saniye sonunda, ilk sürdüğümde feci bozdum ojemi, bi 10 dakka beklemek lazım en az yine de yoksa hafif bozulmalar oluyor, tabii özel oje kurutucu bir ürün kullanmıyorsanız. 2 kat sürdüm burada, kutusunda her ne kadar 1 kat yeterli dese de ve oldukça opak olsa da çok hoşuma gitmedi tek kat görüntüsü. biraz mat bir oje aynı zamanda, zaten yukarıdaki fotodan anlaşılmıştır gerçi daha çok aşağıdaki fotoyu referans alın derim ben matlık/parlaklık açısından. :) yüzük parmağıma gelince, onda sadece golden rose kullanmadım bu görünümü elde etmek için, bir kabın içerisine biraz sim döktüm - gerçekten az bir miktar kullandım tek tırnak olduğu için- golden rose ojeden biraz fırçaya aldım ve sime daldırdım, sonuç bu oldu. ben seviyorum baya bunu, bir de altın rengi simle yapmak lazım, onu daha bir seviyorum :)

A navy blue with violet undertone, i'd been looking for such a colour until i saw it on my friend's nails, and soon as i learnt she bought it from rimmel i headed to the department store :) However, i have to say that it doesn't dry completely in 60 seconds though it dries a lot more quickly than most of the polishes i own. but i suggest you wait at least 10 minutes before doing something that might damage the nail polish, if you're not using any product to make it dry faster of course. I applied 2 coats here, the packaging says 1 coat is enough, but for me it wasn't, although doesn't look bad at all with one coat. If you're in a hurry this polish is good for you :) It looks kinda matte, and with only one coat, it looks more matte, but not in a good way :D For my ring finger, i mixed some glitter with my golden rose glitter nail polish in a cup, as the glitters in golden rose were not enough to achieve this look. I'm quite content with the result and can't wait to try it with golden glitter, i like it better with golden glitter :)


14 Eylül 2011 Çarşamba

NOTD- Bourjois Vacances à Hawai 74


Bourjois'nın yaza özel çıkardığı mini şişelerinden 74 numara, içinde minik ışıltılar var, aşağıdaki fotoda daha belirgin ışıltılar, bu yaz favori ojem oldu kendisi, çevreden de epey beğeni topladı :) 
This nail polish is from Bourjois summer collection called "Vacances à Hawai". It comes in a cute tiny bottle. This shade has been my favourite one for the summer, I received lots of compliments wearing this shade :) It also contains little sparkles which are more visible in the last photo .

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails