22 Mayıs 2011 Pazar

NOTD Chissa


Ne yazık ki etiketinden rengin numarası silinmişti. Alırken fark etseydim başka bir tane alırdım. Bilirsiniz mor tonlarını makinede yakalamak baya zor oluyor, bu nedenle üzerinde epey bir oynamak zorunda kaldım fotoğrafın. Tam bir milka moru diyebileceğim kremsi yapıda bir renk.Biraz "badana kokusu" var yine ojede. Bu nedenle pek yakından solumamanızı ve pencere açmanızı tavsiye edeceğim. Sadece koku nedeniyle önermiyorum bunu, bu koku genelde zararlı kimyasallara işaret ettiği için solumamanız daha iyi.  Tek katta neredeyse opak oluyor. Yalnız sizlere bir sorum var; şu serçe parmağımdaki gibi baloncuklar oluşuyor ne zaman kremsi yapıda bir oje sürmeye kalksam. Sürüş tekniğiyle alakalı sanırım, bazen deli gibi fazla olurken bazen olmayabiliyor. Mesela gördüğünüz gibi bunda sadece serçe parmağımda oldu. Bunun oluşmaması için öneride bulunabilecek olan varsa sevinirim. :)

English:
This one is a local brand, i guess. (Like most of my nail polishes ) i had hard time capturing the right colour, i had to use photoshop. it's a beautiful "milka wrap" colour. it has a thick consistency and has that  "i might be containing nasty chemicals" smell :) so you'd better open the windows while applying the nail polish. and i don't know why but when dry, there appear bubbles on my nail polish, it might be my application technique. if you have any opinions or suggestions about this, feel free to tell me ;) 

21 Mayıs 2011 Cumartesi

Alverde 53 Cherry ruj

Almanya'daki DM'den (drogerie markt) almıştım bu ruju. doğal kozmetik, BDIH sertifikası var. ( doğal ürün olduğunu onaylayan bir sertifika) fiyatı 3-4 euro civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam. bu rengini biraz kuru yapılı buldum. her rengi böyle değil nedense. doğal kozmetiklerde yapıyı tam tutturmak zor oluyor zaten. rengi çok cart olmayan bir kırmızı, ışıltısız, simsiz. zaten alamıyoruz ama internette satılmıyor. Orta Avrupa'da satılıyor diye biliyorum. DM'in kendi markası. Almanya'da ya da ülkesinde DM olan tanıdığınız varsa ona aldırabilirsiniz tabii. İçindekiler listesi de DM'in ya da Alverde'nin sitesinden  bulunabilir.

I bought this one from Germany. (DM, drogerie markt) It's certified natural and costs only 3-4 euros. However this colour is a bit drying, although some other colours of the same line are quite moisturising. It's a wearable, not too bright red without shimmer. Alverde (the brand of the lipstick) is not sold online. however you can find the inci of the products online.

20 Mayıs 2011 Cuma

Born Pretty Store Hello Kitty Image Plate


Born Pretty Store'dan gelen desen tablam. Essence'inkilere göre kullanımının çok daha kolay olduğunu söyleyebilirim. Desenler daha büyük bu tablada. Yurtdışından kozmetik getirme yasağı kapsamına giriyor mu bunlar emin değilim. Umarım girmiyordur çünkü hem çok uygun fiyatlı hem de çok güzel bir ürün. Kullandığım oje essence'in nail art/ tırnak süsleme için yapılmış özel ojesi. Zemin olarak kullandığım oje ise Chissa'nın önceden paylaştığım ojesi.

This image plate from BPS is a lot eaiser to use than my essence plates. It's quite cheap, and the designs are beautiful. I used essence nail art polish in white for this mani. as a base i used a nail polish from Chissa, which you can find in my previous posts.

16 Mayıs 2011 Pazartesi

NOTD Flormar 399 Chanel Black Pearl Benzeri


 Özellikle üzerine ışık vurduğunda chanel black pearl'e epey yakın bir renk oluyor. yukarıdaki foto üzerine gün ışığı vurmuş hali. aşağıdaki de gün ışığında çekildi fakat özellikle ojenin üzerinden ışığı yansıtmadan çektim. o zaman o kadar da benzemiyor black pearl'e ama yine de hoş, sedefli bir siyah.orta kalınlıkta sürülen tek bir kat opaklık sağlamanız için yeterli. 

This one looks a bit like Chanel's Black Pearl. I can not say it's a dupe but in some lights it looks like Black Pearl , plus when i saw it on my classmate's nails, i asked her directly if it was black pearl. :) so yes, it gives you the impression of a dupe at least ;). i'd say local brand, but i know that flormar is sold in many other countries, too. ;) 

9 Mayıs 2011 Pazartesi

uzun süren aranın ardından...

kozmetik yasağının siniri mi yoksa genel blogger tembelliğim mi bilmiyorum ama epeydir yazı yazmıyordum. birkaç güne elimde biriken kozmetiklerimi tek tek swatchlayıp koymayı planlıyorum ama bakalım...

neyse gelelim bu sessizliği bana bozduran güzelliğe :) modefeminine-sJ'nin bizlere süper bir hediyesi var. http://modefeminine.blogspot.com/2011/05/zrrrrrrr-hediye-zaman.html linki burda. ben hediyenin ne olduğunu söylemeyeyim, siz sitesine girince görün :) hadi bakalım bol şans hepimize :)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails